Wkrótce nowe miejsca pracy w strefie…

arra

W Głogowskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną magazyny z kontrolowaną temperaturą przygotowane specjalnie dla branży farmaceutycznej. Inwestycja realizowana przez głogowską spółkę ARRA GROUP specjalizującą się w drogowym transporcie farmaceutyków i dostawach ekspresowych. Firma od lat wyznaczała trendy na rynku ekspresowych dostaw leków, teraz planuje rozszerzyć swoją działalność o magazynowanie. Inwestycja pomoże firmie również w poszerzeniu wachlarza usług transportowych dzięki zastosowaniu pharma cross-dock, co za tym idzie, najwyższa jakość w transporcie farmaceutycznym będzie teraz dostępna w jeszcze bardziej konkurencyjnych cenach.

arra

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2019 roku. ARRA GROUP dzięki tej inwestycji zwiększy zatrudnienie o blisko 400 miejsc pracy na wszystkich szczeblach i różnych stanowiskach. Powstanie centrum logistyczno-dystrybucyjnego pozwoli zaspokoić potrzebę rynku związaną z kompleksową obsługą transportu farmaceutycznego oraz magazynowania w szczególnych warunkach temperaturowych z zachowaniem standardów GDP oraz GMP (Dobrych Praktyk Produkcyjnych) na każdym etapie wykonywania usługi.

arra1
Na terenie centrum logistyczno-dystrybucyjnego powstanie między innymi hala magazynowa o powierzchni przewidzianej na ponad 20000 miejsc paletowych, biurowiec,  hotel z pełnym zapleczem socjalnym dla kierowców, serwis samochodowy oraz chłodnictwa samochodowego, myjnia i stacja paliw.
arra2

Magazyny ARRA GROUP będą przystosowane do przechowywania leków w warunkach kontrolowanej temperatury w trzech zakresach temperatur: mrożenie -18º C do -22ºC, cold chain 2º-8º C oraz 15º-25º C . Firma zapewnia, że ze względu na duży udział w transporcie cold chain znaczna część powierzchni będzie przewidywała właśnie temperaturę w zakresie 2º-8º C. Magazyny będą również przystosowane do przechowywania leków narkotycznych oraz cytostatycznych.

ARRA GROUP jako farmaceutyczny operator logistyczny, poza optymalizacją procesów logistycznych, transportem oraz przechowywaniem będzie mogła rozszerzyć zakres usług między innymi o konfekcjonowanie towaru i repacking towarów importowanych. Klienci korzystając z tak kompleksowego rozwiązania zyskają nie tylko najwyższą jakość, ale również optymalizację kosztów połączoną z optymalizacją procesu wdrożenia produktu do sprzedaży co podniesie konkurencyjność poprzez skrócenie czasu reakcji na potrzeby rynkowe.

arra3

Transport farmaceutyczny, jak cały łańcuch dystrybucyjny, podlega bardzo restrykcyjnym procedurom. Świadczenie usług na jak najwyższym poziomie wymaga wprowadzenia usprawnień i innowacyjnych rozwiązań minimalizujących ryzyko jakichkolwiek odchyleń mogących wpływać na pogorszenie jakości przewożonego i przechowywanego leku. Należy pamiętać, że nieprzemyślany wybór firmy logistyczno-transportowej może odbić się na zdrowiu pacjentów zażywających dany lek. Najskuteczniejszym sposobem upewnienia się, że system zarządzania jakością w transporcie leków i farmaceutyków stoi na najwyższym poziomie jest niezależna ocena zgodności z międzynarodowymi wymogami GDP (Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych). ARRA posiadając flotę z najnowocześniejszym wyposażeniem w skali europejskiej, realizuje transport zgodnie z wszystkimi wytycznymi i procedurami dotyczącymi transportu produktów leczniczych już dziś.

arra4

ARRA jako pierwsza firma transportowa w Polsce otrzymała certyfikat Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych (GDP)

Dodaj komentarz

Glogowskie.info