Bulwar Nadodrzański coraz bliżej

bulwar

Dwie koncepcje zagospodarowania Bulwaru Nadodrzańskiego przedstawili dwa tygodnie temu projektanci pracujący nad dokumentacją. Obie propozycje przedstawiają Bulwar jako miejsce integracji mieszkańców, pełne zróżnicowanej zieleni- wysokiej oraz niskiej, z elementami małej architektury typu ławeczki, pergole. We wtorek, 27 września), prezydent  Głogowa spotkał się z projektantami i Konserwatorem Zabytków by na Bulwarze omówić szczegóły projektu i zakres przyszłych prac.

Projekty zakładają budowę fontanny, małego placu zabaw, miejsca pod scenę. W koncepcjach zaakcentowano także lokalizacje reliktów dwóch Kościołów – Franciszkańskiego oraz Św. Piotra, a także pozostałości muru Carnota przy zejściu do Zatoki Neptuna. Funkcjonalnie połączono oba zejścia do rzeki – do Zatoki Neptuna oraz przez most poprzez przebudowę ulicy Nadodrzańskiej. Do tego nowe miejsca parkingowe, chodniki, ścieżki rowerowe oraz toalety. 

Obie koncepcje wpisują się w historyczny rys tej części Starego Miasta. W harmonijny i ciekawy sposób połączono przeszłość z przyszłością. Odtworzono kompozycję historycznego układu siatki ulic. Relikty przeszłości będą współgrały z projektowanym zagospodarowaniem wokół, zieleń tak dobrano aby poprzez swoje formy i kolory zmieniające się wraz z porami roku podkreślała wyjątkowość Bulwaru.

Projektowana aleja drzew stanowić ma barierę akustyczną od strony linii kolejowej, a zastosowane materiały i przyjęte rozwiązania będą wizytówką miasta oraz miejsca integracji jakim niewątpliwie stanie się Bulwar po wykonaniu prac. Prezydent – do opracowania szczegółów – wybrał drugą z proponowanych koncepcji. Dziś prezydent i jego służby spotkali się z projektantami i Konserwatorem Zabytków by na Bulwarze omówić szczegóły projektu i zakres przyszłych prac.

(Źródło i fot. UM Głogów)

bulwar

Dodaj komentarz