Chrobry odpadł z Pucharu Polski!

spr

Do Gorzowa piłkarze ręczni Chrobrego jechali bez wątpienia w roli faworyta, bo inaczej być nie mogło. Dla grających w pierwszej lidze gorzowian mecz był szansą na sprawienie niespodzianki… i jak się okazało, po niemałym horrorze, udało im się. Chrobry Głogów przegrał ze Stalą Gorzów 35:36 i odpadł z Pucharu Polski!

Chrobry jechał do grającej ligę niżej drużyny w roli faworyta i to potwierdzały pierwsze minuty spotkania. ze Stalą zaczął świetnie. Po 9-minutach gry było już 5:1 dla głogowian! I nic nie wskazywało na to, że głogowianie będą mieć w tym spotkaniu jakiekolwiek problemy. Przez kolejne minuty Chrobry trzymał przewagę, choć gospodarze z minuty na minutę radzili sobie coraz lepiej. Końcówka pierwszej części meczu była jeszcze wyrównana, choć już do szatni Chrobry schodził z jednobramkową stratą.

Przerwa i dobra postawa podziałały niezwykle mobilizująco na gorzowian, bo w drugiej części meczu szybko odskoczyli na kilka bramek i tej przewagi pilnowali. Z minuty na minutę robiło się bardziej gorąco. Stal trzymała wynik i zanosiło się na sensację. Nie stało się tak po 60-minutach gry dzięki dobrej postawie Stachery w bramce, nieco lepszej grze w obronie Chrobrego i błędach Stali. Remis dało Chrobremu trafienie Kubały.

Pierwsza dogrywka to 10-minutowy horror a drugą dogrywkę Chrobry zawdzięcza Stacherze, który obronił rzut karny wykonywany przez Kryszenia na 7-sekund przed jej końcem. Kolejne 10-minut dogrywki to ogromna determinacja gospodarzy, którzy dzisiaj pokazali dobry handball i to spotkanie wygrali zasłużenie. W 75-minucie meczu prowadzili dwoma bramkami i z konsekwencją utrzymywali ją przez kolejne minuty. Chrobry choć miał szansę doprowadzić do karnych, popełniał kolejne błędy i udało się jedynie zniwelować wysokość porażki do jednej bramki.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów – KS SPR Chrobry Głogów 36:35 (12:11) (27:27) (30:30)

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 3, Płócienniczak, Świtała 1, Sadowski 3, Sićko, Babicz 6, Gujski, Tylutki 1, Sobut 4, Biegaj 3, Krzysztofik 8, Kubała 5, Rydz 1.