Chrobry odpadł z Pucharu Polski!

spr

Do Gorzowa piłkarze ręczni Chrobrego jechali bez wątpienia w roli faworyta, bo inaczej być nie mogło. Dla grających w pierwszej lidze gorzowian mecz był szansą na sprawienie niespodzianki… i jak się okazało, po niemałym horrorze, udało im się. Chrobry Głogów przegrał ze Stalą Gorzów 35:36 i odpadł z Pucharu Polski!

Chrobry jechał do grającej ligę niżej drużyny w roli faworyta i to potwierdzały pierwsze minuty spotkania. ze Stalą zaczął świetnie. Po 9-minutach gry było już 5:1 dla głogowian! I nic nie wskazywało na to, że głogowianie będą mieć w tym spotkaniu jakiekolwiek problemy. Przez kolejne minuty Chrobry trzymał przewagę, choć gospodarze z minuty na minutę radzili sobie coraz lepiej. Końcówka pierwszej części meczu była jeszcze wyrównana, choć już do szatni Chrobry schodził z jednobramkową stratą.

Przerwa i dobra postawa podziałały niezwykle mobilizująco na gorzowian, bo w drugiej części meczu szybko odskoczyli na kilka bramek i tej przewagi pilnowali. Z minuty na minutę robiło się bardziej gorąco. Stal trzymała wynik i zanosiło się na sensację. Nie stało się tak po 60-minutach gry dzięki dobrej postawie Stachery w bramce, nieco lepszej grze w obronie Chrobrego i błędach Stali. Remis dało Chrobremu trafienie Kubały.

Pierwsza dogrywka to 10-minutowy horror a drugą dogrywkę Chrobry zawdzięcza Stacherze, który obronił rzut karny wykonywany przez Kryszenia na 7-sekund przed jej końcem. Kolejne 10-minut dogrywki to ogromna determinacja gospodarzy, którzy dzisiaj pokazali dobry handball i to spotkanie wygrali zasłużenie. W 75-minucie meczu prowadzili dwoma bramkami i z konsekwencją utrzymywali ją przez kolejne minuty. Chrobry choć miał szansę doprowadzić do karnych, popełniał kolejne błędy i udało się jedynie zniwelować wysokość porażki do jednej bramki.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów – KS SPR Chrobry Głogów 36:35 (12:11) (27:27) (30:30) 

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 3, Płócienniczak, Świtała 1, Sadowski 3, Sićko, Babicz 6, Gujski, Tylutki 1, Sobut 4, Biegaj 3, Krzysztofik 8, Kubała 5, Rydz 1.

(Fot. SPR Chrobry Głogów)

spr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ 1 = 2