Fotografie jazzowe Jana Bebla w głogowskim muzeum

DSCF0197

W dniu dzisiejszym odbył się wernisaż wystawy dotyczący fotografii Jana Bebla. Otwarcie wystawy poprzedził wykład autora zdjęć.

Jan Bebel to bardzo znana oraz ważna postać w historii fotografii. Pochodzący z Głogowa, zajmujący się szczególnie reportażową odmianą fotografii. Zamiłowanie do muzyki oraz fotografowanie tej tematyki przyniosły mu sławę. W roku 1988 otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie fotografii muzycznej- „Diamond Awards”.
Na wystawie zaprezentowanych zostało kilkadziesiąt zdjęć ze zbioru, w który wyposażone jest muzeum. Zbiór ten powstał w czasie, kiedy to Jan Bebel pracował w głogowskim muzeum. Podczas wykładu, fotograf podkreślał, że z miłą chęcią nawiązałby współpracę ze sponsorem, aby zostawić po sobie ślad w Głogowie w postaci nowych zdjęć.
W zbiorach muzeum znajduję się ponad dwieście czarno-białych fotografii Jana Bebla. Powstały one w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wszystkie pochodzą z najważniejszych imprez Jazzowych, jakie miały miejsce w naszym kraju.

Dodaj komentarz