Głogów czeka na most i obwodnicę…

60

Pieniądze są, decyzja na razie też…

Od co najmniej dwudziestu lat zadanie pod umowną nazwą „drugi most i obwodnica Głogowa” było tematem obietnic wyborczych składanych do mikrofonów w czasie festynów i na tym się kończyło. Dopiero w minionej kadencji Sejmu dostrzeżono, że zadanie to dojrzało do realizacji i czas skończyć z obiecywaniem. Rząd podjął więc decyzję o budowie mostu i obwodnicy w nadchodzącej perspektywie budżetu Unii Europejskiej.

Posłanka Ewa Drozd, która dołożyła starań w tej sprawie i zostały one uwieńczone sukcesem, ma nadzieję, że nowe zadania nowego rządu, nie zmienią tych planów. Jak powiedziała:  – „Ja już nic nie obiecuję, bo jest dokument rządowy, przyjęty i wynegocjowany z Unią Europejską. Są już zabezpieczone środki na te zadania. Jest już decyzja dotycząca dokumentacji środowiskowo-technicznej”.

Posłanka Ewa Drozd jest teraz w opozycji i nie ma już takiego wpływu na sprawę jak wcześniej. Stąd duże oczekiwania idą w kierunku posła Wojciecha Zubowskiego, który jest obecnie w ekipie rządzącej, a jak się wydaje nigdy nie miał nic przeciwko wybudowaniu tej inwestycji. Należy więc mieć nadzieję, że skoro wszystko już ustalone a sprawa jest pilnowana z obydwu stron, Głogów doczeka się w końcu upragnionego mostu.

Dodaj komentarz