Gmina Miejska wyróżniona w Pucharze Recyklingu

plansza

W gronie laureatów XVII edycji Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu, wyróżnienie w kategorii Lider Zbiórki Tworzyw otrzymała po raz pierwszy w historii konkursu Gmina Miejska Głogów. 

W 2015 roku z terenu Głogowa odebrano bezpośrednio od mieszkańców 463,8 Mg odpadów z tworzyw sztucznych! W XVI edycji konkursu o Puchar Recyklingu nagrody przyznano nie tylko za wyjątkowe osiągnięcia w zbiórce poszczególnych frakcji odpadów, ale również za kompleksowe działania w zakresie gospodarki odpadami.

Dużą popularnością wśród mieszkańców są konkursy edukacyjne z zakresu recyklingu organizowane w grupie FB Głogowskie e-Gratowisko. Inną formą są warsztaty ekologiczne prowadzone w placówkach oświatowych przy współpracy z Fundacją RECAL, projekt „Piłki za puszki” czy konkurs „Czyściciel Świata w roku szkolnym 2015/2016″ prowadzony we wszystkich placówkach oświatowych. Dzieci z głogowskich szkół uczestniczą także w warsztatach majsterkowania, których organizatorem jest Castorama Głogów.

Prowadzony jest także projekt EKOPAKA, warsztaty edukacji recyklingowej zorganizowane dla koordynatorów projektu „Czyściciel Świata”, pikniki ekologiczne dla uczniów głogowskich placówek oświatowych oraz cykliczne akcje Sprzątanie Świata.

Wyróżnienie to nagroda dla wszystkich głogowian zaangażowanych w recykling.

(Fot. GM Głogów)

plansza

Dodaj komentarz