Nie sprostali triumfatorom Ligi Mistrzów

IMG_7633

W środę Głogów odwiedził gigant – drużyna Vive Tauron Kielce – Mistrz Polski i zdobywca tegorocznej edycji Ligi Mistrzów! Powodem wizyty w naszej mieście drużyny z Kielc, był ligowy mecz z Chrobrym. W wypełnionej po brzegi hali gospodarze – mimo ambitnej walki – dość łatwo ulegli gościom 24:39.

Vive wygrało pewnie, wysoko i zdecydowanie. Chrobry nie miał szans na punkty, choć wcale nie zagrał źle i z pewnością żaden z kibiców szczelnie wypełnionej hali pretensji o to mieć nie powinien. Gospodarze wyszli na prezentacje w 11. osobowym składzie, a w meczu tak naprawdę wystąpiło 9 zawodników, w tym dwóch bramkarzy. Ławka kontuzjowanych graczy Chrobrego siedzących obok była dłuższa, niż ławka zawodników do zmiany.

A i tak zaczęło się ciekawie, ponieważ Chrobry prowadził odpowiednio: 1:0, 2:1 i 3:2. To były jedyne prowadzenia gospodarzy w tym meczu. Pierwszą cześć spotkania głogowianie przegrali 14:21. W drugiej części meczu rządziło już Vive. Kielczanie podwyższali prowadzenie, zdobywając sporo bramek z kontry, choć obaj bramkarze Chrobrego zapisali na swoje koto kilka naprawdę ciekawych interwencji, a Stachera nawet bramkę! Mimo zmęczenia głogowianie nie poddali się i w ostatnich 3 minutach trafili 4 razy, przy 2 bramkach gości, zmniejszając nieco różnicę bramkową.

SPR Chrobry Głogów – Vive Tauron Kielce 24:39 (14:21)

Chrobry: Stachera 1, Kapela – Miszka, Pawłowski 2, Świtała 3, Sićko 6, Gujski 3, Sobut 3, Kubała 2, Rydz 4.

(Fot. Dariusz Czaja)

IMG_7633

Dodaj komentarz