Odbyło się spotkanie głogowskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej

IMG_5080

W czwartkowe popołudnie, w sali św. Gerarda przy parafii św. Klemensa, odbyło się spotkanie otwarte, organizowane przez głogowski oddział Młodzieży Wszechpolskiej.

Podczas spotkania członkowie organizacji zaprezentowali swoją działalność oraz podstawowe założenia MW. Gośćmi spotkania byli dr Jacek Misztal, autor monografii „Związek Akademicki Młodzież Wszechpolska 1922-1939″, który wygłosił wykład „Działacze Młodzieży Wszechpolskiej jako ofiary zbrodni katyńskiej”, oraz Paweł Chruszcz, radny miasta Głogowa. 

Spotkanie było adresowane głównie do młodych głogowian, których namawiano do odejścia od komputerów i działania na rzecz ludzi i swojego otoczenia.

„Wiele się dzisiaj mówi o pracy na rzecz kraju i narodu. Młodzież Wszechpolska stwarza świetne warunki, aby te ideały wcielić w życie. W skali roku organizujemy dziesiątki najróżniejszych akcji, od zbiórek charytatywnych do spływów kajakowych. Działamy wielopłaszczyznowo, kształtując każdy aspekt życia osobistego i społecznego. To m.in. dzięki nam 11 listopada ulicami Warszawy może przejść stutysięczny Marsz Niepodległości. Jesteśmy wspólnotą opartą na trzech filarach – hierarchii, dyscyplinie i koleżeństwie. Młodzież Wszechpolska to nie tylko aktywizm i praca u podstaw, ale także przyjaźnie na całe życie” – informowali działacze MW.

(Fot. Dariusz Czaja)

IMG_5080

Dodaj komentarz