Po narkotykach i bez prawa jazdy uciekał przed Policją

poscig_3

Po kilkukilometrowym, nocnym pościgu, policyjny patrol zatrzymał uciekającego samochodem alfa romeo, 22-latka. Mężczyzna próbował taranować policyjny radiowóz i stawiał opór podczas zatrzymania. Wszystko wskazuje, że był pod wpływem narkotyków. Wykazały to wstępne badania w szpitalu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zaś za złamanie licznych przepisów ruchu drogowego grzywna 3 000 zł.

- Pełniący w nocy z 27 na 28 listopada służbę, patrol prewencji, około godziny 3:20, na ulicy Wojska Polskiego w Głogowie, zauważył jadący brawurowo pojazd alfa romeo. Kiedy auto minęło rondo, policjanci przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych usiłował zatrzymać go do kontroli. W odpowiedzi kierowca gwałtownie przyspieszył i dalej ignorując przepisy ruchu drogowego, zaczął uciekać w kierunku miejscowości Nielubia. Pościg trwał kilka minut. Kiedy kierowca zorientował się, że dalsza ucieczka jest niemożliwa. Jego pojazd zawrócił i jechał na wprost, na policyjny radiowóz. Policjanci zablokowali drogę ucieczki. Nie był jednak w stanie uciekać swoim pojazdem. Doszło do kolizji pojazdów. Policjanci zatrzymując, kierowcę, musieli użyć siły fizycznej i środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna usiłował uciekać i był bardzo pobudzony oraz agresywny. Policjanci i zatrzymany nie odnieśli poważnych obrażeń – relacjonuje oficer prasowy KPP w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Po zatrzymaniu, okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy ich nie posiadał. Tym tłumaczył swoją ucieczkę. Był trzeźwy ale wstępne badania przeprowadzone w głogowskim szpitalu, wykazały w jego organizmie obecność narkotyków.

Jeśli potwierdzi je badanie w laboratorium, to 22-latkowi, grozić będzie kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających jest bowiem traktowane tak samo jak pod wpływem alkoholu. Młody mieszkaniec Polkowic, usłyszał również zarzuty popełnienia licznych wykroczeń drogowych i grozi mu za to kara grzywny w wysokości 3 000 złotych.

(Fot. KPP Głogów)

poscig_3

 

Dodaj komentarz