Podatek od kopalin będzie dalej!

kghm

     Zagłębie Miedziowe świętuje a Głogów stał się centralnym miejscem górniczych obchodów barbórkowych. Pojawiła się jednak rysa na tym pięknym, górniczym szkle. Ministerstwo Finansów poinformowało właśnie o tym, iż w przyszłorocznym projekcie budżetu państwa planowane są wpływy z podatku od miedziowego koncernu.

     Informacja ta wstrząsnęła całym miedziowym regionem i kolejny raz okazało się, że kampania wyborcza – w tym przypadku Prawa i Sprawiedliwości – to jedno, a życie po wyborach to drugie. Bo przecież jeszcze nie tak dawno, politycy PIS obiecywali mieszkańcom całego regionu likwidację tego nadwyrężającego budżet finansowy KGHM podatku od kopalin.

     Mimo oburzenia w Miedziowej Solidarności, wspierającej przecież w czasie niedawnej kampanii wyborczej polityków PiS, w dalszym ciągu tli się wśród jej członków nadzieja. Głównie na to, że nowa ekipa rządowa jednak doprowadzi do zniesienia podatku od kopalin, a co najmniej do jego ograniczenia. A jak będzie, pokaże oczywiście przyszłość. Jednak ta najbliższa, w temacie zniesienia podatku – nie jest niestety zbyt optymistyczna. Dodajmy, że podatek od miedzi i srebra za obecny – 2015 rok, ma wynieść półtora miliarda złotych, natomiast na rok przyszły jego wysokość planowana jest na ponad miliard złotych.

(Fot. za: kghm.com)

kghm

Dodaj komentarz