Podwójne srebro sztangistów!

12166761_903859066360033_633749654_n

Podczas V Otwartych Mistrzostw Powiatu Średzkiego w wyciskaniu sztangi leżąc dwóch naszych zawodników…

stanęło na wysokości zadania i zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach! A mianowicie Kiwacki Wiesław zaliczył trzy udane próby i z wynikiem 152,5 kg w kategorii 75 przegrał tylko z Mistrzem Świata Pawłem Nowakiem! Następnie w kategorii 82,5 wystartował Patryk Duraj, który zaliczył w pierwszej próbie 160 kg. Przy ataku na rekord życiowy tj 170 kg sędziowie dopatrzyli się błędu, ale już w trzeciej próbie na ten sam ciężar nie było wątpliwości i Patryk dzięki temu zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Mistrzem Świata Jarosławem Buczko! Dla Kiwackiego było to 10 – podium w tym roku oraz czwarty udany start w Środzie Śląskiej, gdzie dwukrotnie wygrywał! Przed zawodnikami w tym roku jest jeszcze bardzo ważny start- w listopadzie Mistrzostwa Polski w Złotoryji!