Posłowie pochodzący z Głogowa

Sejm_RP

     Czy wiesz ilu posłów pochodzących z naszego miasta, zasiada obecnie w sejmowych ławach? Okazuje się, że urodzeni w Głogowie politycy, z powodzeniem startowali w niedawnych wyborach parlamentarnych z innych okręgów.

     To, że głosy głogowian zadecydowały o tym, iż na ul. Wiejskiej w Warszawie, społeczeństwo ziemi głogowskiej reprezentować będą Ewa Drozd i Wojciech Zubowski, nie znaczy, że tylko ta dwójka pochodzi z Głogowa. Ponieważ w obecnej kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej nasze miasto ma aż pięcioro „swoich” posłów! Pozostała trójka startowała udanie z innych okręgów. I tak, w Wielkopolsce bezapelacyjnie wygrała Joanna Schmidt (37 lat), a we Wrocławiu udanie wystartowała Joanna Augustynowska (36 lat). Obie urodzone w Głogowie Panie, reprezentują partię „Nowoczesna.pl”. Natomiast w Zachodniopomorskiem mandat poselski zdobył Sylwester Chruszcz (43 lata) z Ruchu Obywatelskiego „Kukiz 15”. Z omawianej tutaj trójki osób, Pan Sylwester jest dla głogowian  chyba najbardziej znaną postacią, mającą również największe doświadczenie w polityce. W latach 2004-2009 był posłem do Parlamentu Europejskiego, a w latach 2007-2008 p.o. prezesa Ligi Polskich Rodzin.

     Czy Głogów, mając tak silną reprezentację w Warszawie na tym skorzysta? Czy walka o drugą przeprawę drogową przez Odrę dla Głogowa będzie skuteczniejsza? Miejmy nadzieję, jednak o tym, zapewne przekonamy się w najbliższych latach obecnej kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

(Fot. z zasobów wymienionych w tekście posłów RP)

01 02 03

Dodaj komentarz