Profesor Miszka!

spr

W niedzielnym spotkaniu ligowym PGNiG Ekstraklasy piłkarzy ręcznych KS SPR Chrobry Głogów pokonał Piotrkowianina Piotrków Tryb. 34:28 (13:14). Co ciekawe, zawodnik gospodarzy – Arkadiusz Miszka zdobył w tym meczu 12 bramek, z czego 10 z rzutów karnych!

Pierwszą połowę Chrobry tradycyjnie przegrał (13:14). A sam początek meczu w Głogowie wyglądał źle. Goście prowadzili już 6:1 i 7:2! Sygnał do odrabiania strat dla Chrobrego dał kapitan zespołu Marek Świtała – zdobył dwie bramki ze swojej pozycji, chwilę później rzucił Sićko i szybko zrobiło się 4:7. Od tej pory wynik przez całą pierwsza połowę oscylował wokół remisu.

Druga część meczu to już z goła inna gra gospodarzy. Mniej błędów, więcej przemyślanych akcji i konsekwencji w grze ofensywnej, ale też mocniejsza gra w defensywie. Z siódmego metra bezbłędny i skuteczny był, podobnie jak w Gdańsku, Arkadiusz Miszka. Piotrkowianin nie miał już tylu atutów, jak jeszcze kilkanaście minut wcześniej i Chrobry systematycznie powiększał przewagę. Kolegom pomagał Stachera, który bronił z dobrą skutecznością i kiedy do końca spotkania zostało 10-minut, a gospodarze mieli 5-bramkową przewagę było już wiadomo, że punkty zostaną w Głogowie. Chrobry zdobył pierwsze punkty we własnej hali w tym sezonie.

A już w najbliższą niedzielę, 16 października o godz. 18.45 głogowianie podejmują zespół Sandra Spa Pogoń Szczecin.