Proponują zmienić strategię rozwoju Głogowa

fosa

Działacze głogowskiego Forum Obywateli Społecznie Aktywnych podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili szkic i propozycję Społecznej Strategii Rozwoju miasta do 2030 roku, która ma być odpowiedzią dla przyjętej w 2012 roku Strategii Rozwoju Głogowa na lata 2012-2026, która zdaniem działaczy „Fosy” jest pełna błędów, a momentami jest wręcz oderwana od rzeczywistości.

- „Obecna strategia, uchwalona w 2012 roku, zawiera wiele błędów i niedociągnięć, które czynią ten dokument bezużytecznym - stwierdził Michał Górawski. By nie być gołosłownym, przedstawił kilka przykładów, m.in. fakt, że według obecnej strategii, nasze miasto ma za 10 lat przekroczyć liczbę 100 tysięcy mieszkańców. Do innych kuriozalnych zapisów działacz zaliczył to, że Głogów ma stać się terenem uzdrowiskowym, co w kontekście huty i KGHM wywołuje uśmiech politowania.

Przedstawiciele forum przygotowali swój szkic i propozycję Społecznej Strategii Rozwoju miasta do 2030 roku. Zamierzają również przeprowadzić konsultacje społecznych oraz panele dyskusyjne z mieszkańcami Głogowa.

A szkic proponowanej strategii można zobaczyć tutaj: http://www.htmlpublish.com/convert-pdf-to-html/success.aspx?zip=DocStorage%2F788543577%2FCALOSC_v03.htm&app=pdf2word

fosa

 

 

 

Dodaj komentarz