Radny Paweł Chruszcz proponuje

pawelchruszcz3

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radny Paweł Chruszcz złoży kilka ciekawych wniosków.

 

 Jednym z nich jest rozpoczęcie dyskusji o obniżeniu lub zniesieniu podatku od nieruchomości. Jak uzasadnia radny Paweł Chruszcz - wpływy z tego podatku sa niewielkie w skali budżetu – ok. 5 mln złotych rocznie a dla wielu mieszkańców jest on jednak uciążliwością. Urzędnicy i radni powinni się wykazać pozyskiwaniem pieniędzy ze źródeł zewnętrznych a nie poszukiwaniem ich tylko w kieszeniach mieszkańców.  Nie tylko wiele osób uboższych żyjących dzisiaj samotnie w domach jednorodzinnych ma problemy z jego płaceniem, ale i przedsiębiorcy miewają z tego powodu problemy i zwracają się potem do prezydenta o umorzenie zaległości.

Warto przypomnieć, że poprzedni prezydent był zwolennikiem podnoszenia tego podatku, chociaż dwukrotnie z powodu zablokowania uchwały przez opozycję, podatek pozostał na niezmienionym poziomie. Prezydent Zubowski wyliczał nawet, jakie „straty” poniosła gmina z powodu nie podniesienia podatku w danym roku.

Drugą propozycją radnego Pawła Chruszcza jest rozpoczęcie rozmów o zredukowaniu  wielkości strefy parkingowej, gdyż  w ostatnich latach rozrosła się do rozmiarów utrudniających życie mieszkańców. Parkometry są dla większości czymś denerwującym – jak mówi radny – a jeszcze musimy za nie płacić. Znane są zresztą przypadki parkometrów stojących na ulicach (np. Grunwaldzka), gdzie nikt praktycznie nie parkuje. Wystaczyło by tam postawić znak zakazu zatrzymywania się i postoju zamiast parkometru za 30 tysięcy.

Radny zobowiązał się też przedstawić wniosek zgłaszany przez Młodych Demokratów o obniżenie  diet radnych po tym, jak radni z klubu byłego prezydenta Jana Zubowskiego obniżyli pensję Prezydentowi Rafaelowi Rokaszewiczowi.

Jak poinformował radny – ma on jeszcze kilka innych wniosków, o których napiszemy wkrótce.

 

 

Dodaj komentarz