Ukazał się przewodnik dla dzieci po Głogowie

poola

„Poli i Stasia wędrówki po Głogowie – Przewodnik dla dzieci” to publikacja Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. Książeczka skierowana jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Bohaterami Przewodnika są Pola i Staś, którzy oprowadzają młodego czytelnika po najważniejszych miejscach Starego Miasta i Śródmieścia w Głogowie. Odbywa się to w porządku chronologicznym: od powstania grodu na prawobrzeżnej wyspie, poprzez kolejne zabytkowe przystanki, a kończy widokiem na całe miasto z tarasu widokowego wieży ratuszowej.

Przy każdym zabytkowym punkcie, obok historycznego opisu, młody czytelnik znajdzie ciekawostki, słowniczek pojęć a także zadania plastyczne. Wykonanie wszystkich oraz rozwiązanie dodatkowych zadań, wiążących się z odwiedzeniem głogowskich zabytków, umożliwia uzyskanie tytułu Mistrza Historii Głogowa.

Poli i Stasiowi towarzyszą na łamach Przewodnika kolorowe ilustracje, wykonane przez plastyczkę Anetę Steciąg. Natomiast autorem tekstu jest Dariusz Andrzej Czaja.

Publikacja umożliwia nabycie przez dzieci podstawowej wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym Głogowa. Ma szansę rozbudzić świadomość historyczno-regionalną w najmłodszym pokoleniu, integrując je z rodzinnym miastem. Natomiast umieszczone w publikacji zadania pobudzą aktywność umysłową młodych czytelników.

W najbliższym czasie planowane są spotkania autorów z młodymi głogowianami, wśród których Przewodnik będzie rozprowadzany. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

poola

Dodaj komentarz