Ukazała się książka o Solidarności w Głogowie

Solidarnosc

     Towarzystwo Ziemi Głogowskiej wydało kolejną książkę. Tym razem jest to publikacja w formie wspomnień pt. „NSZZ Solidarność w Głogowie (1980-1984). Wspomnienia działacza”,  a ich autorem jest Michał Cimek.

     Prezentowane wspomnienia wpisują się w nurt prac, które zostały poświęcone jednemu z najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii państwa polskiego – powstaniu i działalności związku zawodowego „Solidarność”. Wydarzenia z Głogowa zostały przedstawione na tle wydarzeń ogólnopolskich.

     Zauważyć trzeba, że mieszkańcy Głogowa nie mają dotąd do dyspozycji wielu opracowań, z których czerpać by mogli możliwie obiektywną wiedzę o wydarzeniach i ludziach tamtego okresu. Zadanie to w części spełni obecnie ukazujące się opracowanie. Jest to przede wszystkim książka wspomnieniowa, i jako taka nie aspiruje do roli opisu historycznego. Równocześnie autor zadał sobie wiele trudu, aby zgromadzić i dostarczyć czytelnikom dużą ilość materiału faktograficznego.

  Prezentacja publikacji będzie miała miejsce jeszcze w lutym br. O szczegółach poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

(Fot. Dariusz Czaja)

Solidarnosc

Dodaj komentarz