Urzekający gest małego Kuby!

dz

Miał 11 miesięcy, gdy zachorował na Zespół Guillaina-Barrego. Jest to ostre, wielokorzeniowe zapalenie demielinizacyjne ze współistniejącą aksonalną neuropatią ruchową. Kuba, który dokonał pięknego gestu jest dziewięcioletnim chłopczykiem, którego choroba nie odstrasza od walki o swoje szczęśliwe dzieciństwo.

Historia zaczęła się od Państwa Krysiak spod Kożuchowa, którzy marzyli o saniach dla swojego synka. Informację o tym marzeniu zauważyli Państwo Agnieszka i Wojciech Mikołajczakowie. Nie zastanawiali się długo i zdecydowali się pomóc Kubusiowi i jego rodzicom spełnić te marzenie.

- „Dostaliśmy z mężem odszkodowanie za stłuczkę. Doszliśmy do wniosku, że nie będziemy tego przeznaczać na „bzdety”, a los chciał, że na portalu społecznościowym pokazała się informacja o marzeniu Ani o saniach, w których mogłaby usadowić swojego chorego synka i sprawić mu radość. Nie namyślając się długo zrobiliśmy „KLIK” i sanie mogły służyć Kubie i jego cudownym rodzicom” – dodaje wzruszona Pani Agnieszka.

Minęły dwa lata i okazało się, że Kubuś nie może już z nich korzystać. Państwo Krysiak wraz z synem zdecydowali się bezpłatnie przekazać sanie do osoby, która podobnie, jak młody dżentelmen będzie z nich korzystała. Ponownie wyszła informacja o chęci podarowania sań. Tak się złożyło, że nasza Redaktor Naczelna otrzymała tę wiadomość i znalazła rodzinę, gdzie chore są dwie dziewczynki. Dominika i Alicja – głogowianki, które chorują na Rdzeniowy Zanik Mięśni SMA 2.

„Skontaktowałam się z Panią Dorotą Stępień, mamą dziewczynek, o których dowiedziałam się od Joanny Konkel. W rozmowie telefonicznej Pani Dorota z drżącym ze szczęścia głosem przyznała, że bardzo chętnie przyjmie podarunek i z radością będzie wozić w saniach swoje córeczki. Następnie przekazałam kontakt do Kubusia i jego rodziny. Dziś cieszę się, że mogłam pośredniczyć w geście Kubusia, który zachwycił mnie swoim podejściem do życia. Ciepły i serdeczny chłopiec, którego z serca pozdrawiam” – dodaje Marta Wróblewska z portalu Sensacyjni Głogów.

Dziś dziewczynki są już po przejażdżce saniami. Mają niesamowitą radość i za naszym pośrednictwem jeszcze raz dziękują Kubusiowi oraz jego rodzicom za tak piękny gest. 

(Mat. za: Sensacyjni Głogów)

dz

Dodaj komentarz