W końcu wygrali! A w niedzielę mecz z Piotrkowianinem

14495248_1205567849499743_1808216928387586661_n

Po czterech porażkach w czterech pierwszych meczach ligowych, dość nieoczekiwanie piłkarze ręczni Chrobrego wrócili z Gdańska z pierwszymi w punktami w sezonie. Chrobry wygrał z Wybrzeżem dwoma bramkami – 28:26, ale to nie był łatwy mecz. Do przerwy głogowianie przegrywali dość wyraźnie 11:15.

O zwycięstwie zdecydowała końcówka, nasza mądra gra w ostatnich minutach i świetna postawa w bramce Rafała Stachery.Zaczęło się może nie najlepiej, bo gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Głogowianom zdarzały się błędy, było trochę nieskuteczności i na przerwę schodzili z 4-bramkową stratą. Z każdą minutą drugiej połowy przewaga Wybrzeża powiększała się, jednak coraz lepsza gra Chrobrego w obronie i skuteczniejsza w ataku doprowadza do remisu na 3 minuty przed końcem meczu, a w ostatnich kilkudziesięciu sekundach głogowianie przechylili mecz na swoją stronę, wygrywając po raz pierwszy w sezonie!

Wybrzeże Gdańsk – KS SPR Chrobry Głogów 26:28 (15:11)

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 8, Sadowski 6, Krzysztofik 4, Biegaj 3, Świtała 2, Sićko 2, Tylutki 1, Płócienniczak 1, Sobut 1, Gujski, Kubała

A już w najbliższą niedzielę 9 października, Chrobry podejmuje we własnej hali zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Początek spotkania o godzinie 18.00.