W niedzielę odbędzie się spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

01_plakat_isakowicz

Cisi Pracownicy Krzyża, Parafia kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zapraszają na spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Spotkanie autorskie odbędzie się w niedzielę, 26 lutego br. o godzinie 15.30 w Sali Konferencyjnej Cichych Pracowników Krzyża przy ul. Bł. Luigi Novarese 2 w Głogowie.

Ks. Isakowicz-Zaleski – prezes Fundacji im. Brata Alberta, jest autorem szeregu publikacji. Jak sam twierdzi, cenne i drogie są dla niego: działalność charytatywna, osoby niepełnosprawne, Ormianie, patriotyzm, historia: Kresy Wschodnie, „Solidarność” z pierwszych lat osiemdziesiątych oraz poezja. Zajmuje się też historią w PRL-u. Wymienione zagadnienia podejmuje na łamach swoich publikacji.

Przypomnijmy, iż ks. Tadeusz napisał przedmowę do książki głogowianki – Sandry Błażejewskiej pt. „Wołyń 1943. Antypolska akcja OUN-UPA w województwie wołyńskim”, z którą spotkanie w Głogowie odbyło się kilka tygodni temu.

Podczas spotkania autorskiego z księdzem będzie możliwość nabycia publikacji napisanych przez naszego gościa. Dodajmy, że ksiądz od lat dba o pamięć ofiar rzezi wołyńskiej i dąży, aby stosunki między Polską a Ukrainą opierały się na prawdzie. Stąd też wcześniej, przed spotkaniem autorskim z głogowianami, bo o godzinie 12.30, ks. Isakowicz-Zaleski odprawi w kaplicy u Cichych Pracowników Krzyża Mszę Świętą w intencji ofiar rzezi wołyńskiej.

Wstęp wolny!

01_plakat_isakowicz

Dodaj komentarz