W Sejmie debatowali o głogowskim moście, a poseł z Głogowa…ZNIKNĄŁ!

sejm

     W ostatnich dniach w Sejmie odbywały się nocne głosowania w sprawie budżetu na 2016 rok. Wśród wielu zgłaszanych poprawek była jedna dotycząca Głogowa – budowy obwodnicy i przeprawy mostowej przez Odrę, a dokładniej na przeznaczenie środków na wykonanie niezbędnej dokumentacji techniczno-środowiskowej oraz wykup gruntów (poprawka nr 69).

     Wśród grupy posłów, którzy tę poprawkę zgłosili była m.in. reprezentantka Głogowa – poseł Ewa Drozd (PO). Poprawka nie została przez Sejm przyjęta, gdyż głosami posłów PiS została odrzucona. Głogowian powinien zainteresować pewien fakt, że podczas akurat tego, jednego z kilkudziesięciu głosowań tego dnia, drugi reprezentant Głogowa w Sejmie, poseł Wojciech Zubowski ZNIKNĄŁ!

    Poprawka dotycząca Głogowa głosowana była w głosowaniu nr 277. Z informacji na stronie sejmowej wynika, że w głosowaniu nr 277 z 30 stycznia br. o godz. 00:05:07 poseł Zubowski NIE GŁOSOWAŁ. Jednakże w głosowaniu poprzedzającym – nr 276 o godz. 00:04:35 GŁOSOWAŁ, podobnie jak w głosowaniu kolejnym – nr 278 o godz. 00:05:55. Dodać w tym miejscu warto, że od początku kadencji nowego Sejmu poseł Zubowski opuścił jedynie 3 głosowania, na 716.

     Jak więc wyjaśnić tę kilkudziesięciu-sekundową niedyspozycję posła wybranego przez mieszkańców naszego miasta?

(Mat. z strony: Sejm.pl)

sejm

Dodaj komentarz