Z nożem na maskotkę Świętego Mikołaja!

kajdany

Aresztem na okres trzech miesięcy zakończyła się próba rozboju z użyciem noża, jakiej dopuścił się 46-letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna zaatakował swojego sąsiada i chciał mu odebrać maskotkę Świętego Mikołaja. Pokrzywdzony został zraniony w rękę ale Mikołaja obronił. Policjanci zatrzymali podejrzanego. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia br. Nietrzeźwy 46-latek na klatce schodowej zauważył swojego sąsiada, który niósł maskotkę Świętego Mikołaja. Zachowując się agresywnie zażądał od pokrzywdzonego aby oddał mu maskotkę.

- „Kiedy mężczyzna stanowczo odmówił, zdenerwowało agresora, który jak się okazało miał przy sobie nóż. Żądając wydania Mikołaja, podejrzany zaatakował i zranił powierzchownie rękę pokrzywdzonego. Maskotki nie zdołał zabrać i ostatecznie zbiegł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policyjny patrol. Był nietrzeźwy i agresywny. Policjanci pobrali od niego krew do dalszych badań” – informuje oficer prasowy KPP w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Na wniosek policji i prokuratura, sad zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat nawet do 12 lat.

(Fot. KPP Głogów)

kajdany

 

Dodaj komentarz