Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim – Witacze dla Głogowa

w3

Od poniedziałku, 26 września ruszyło głosowanie internetowe na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego w Głogowie. Większość wniosków dotyczą zadań w konkretnych okręgach miejskich, ale są też zadania w puli ogólnomiejskiej. Jedną z takich propozycji jest zadanie nr 17 – instalacja tzw. witaczy na głównych drogach dojazdowych do naszego miasta: DK 12, DW 329, DW 292″

Witacze to znaki ustawiane na wjazdach do miejscowości w celu powitania wjeżdżających. Przedmiotem zadania jest opracowanie i montaż 5 (pięciu) witaczy przy drogach wjazdowych do Głogowa, których nasze miasto nie posiada. Jedynie przy drodze DW329 (os. Paulinów) stoi marmurowa rzeźba z napisem „Głogów”, która nie jest już zbyt atrakcyjna.

Wszyscy z Państwa, którzy chcieliby poprzeć montaż głogowskich witaczy, mogą oddać swój głos na to zadanie tutaj: 

https://www.obywatel.glogow.pl/index.php/glosowanie-elektroniczne?component=com_budzet&view=formularz&idprojektu=17

Montaż czterech witaczy miałaby miejsce na działkach należących do Gminy Miejskiej Głogów.

- Witacz nr 1 przy DW 329, do wyboru działki: 503/8 obr. 18 lub 341/13 obr. 18 (os. Kopernik),

- Witacz nr 2 przy DW 292 (ul. SIkorskiego), działka 189/3 obr. 1 (Nadodrze-Sikorskiego),

- Witacz nr 3 przy DW 292, działka 131 obr. 11 (Krzepów),

- Witacz nr 4 przy DK 12, działka 75 obr. 3 (ul. Łąkowa),

- Witacz nr 5 proponuje się postawić przy drodze powiatowej (u. Wojska Polskiego, w okolicy skrzyżowania z DK12 i DW 292). Witacz znalazłby się na działce 108/2 obr. 13 (Brzostów), która należy do Starostwa Powiatowego w Głogowie, ale w ramach umowy starostwa z Gminą Miejską Głogów, jest w zarządzaniu Gminy Miejskiej.

Projekt witaczy powinien nawiązywać do dziejów Głogowa, w przypadku ich realizacji, mógłby odbyć się konkurs wśród mieszkańców na opracowanie projektu witaczy, nawiązujących do historii Głogowa.

Głównym celem zadania jest utrwalanie tożsamości lokalnej wśród głogowian oraz promocja Głogowa wśród przejeżdżających przez nasze miasto. Zadanie przeznaczone jest zarówno dla całej społeczności Głogowa oraz dla osób przejeżdżających przez nasze miasto. Głównym celem zadania jest utrwalenie tożsamości lokalnej oraz promocja miasta.

Głosowanie na ten jak i inne projekty, zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego potrwa do 21 października br.

(Fot. witacze.eu)

 

w3

Dodaj komentarz